Największy Krasnal Świata dla miasta Nowa Sól!

Rekord Księgi Guinnessa - 5,4 metra wysokości.

W dn. 02.06.2009r. został przyznany Rekord Guinnessa (Guinness World Record) za wykonanie największego krasnala na świecie. Krasnal ma 5,4 metra wysokości. Jego domem jest "Park Krasnala" w Nowej Soli. W dn. 12.06.2009r. odbędzie się uroczysta ceremonia odsłonięcia olbrzyma.

World's Largest Garden Gnome - Dwarf

Film z przewozu "Solusia" do "Parku Krasnala"

W dn. 21.04.2009r. firma MALPOL rozpoczęła niesamowitą realizację produkcji największego krasnala na świecie.

Mierzący ponad 6 metrów ogromny krasnal ma zostać ukończony pod koniec maja br. i trafić do księgi rekordów GUINESSA.

 

Podpisanie umowy.

W dn. 14.04.2009r. Pan Zdzisław Malczuk podpisał umowę z URZĘDEM MIASTA Nowa Sól na wykonanie projektu KRASNAL GIGANT "Soluś".

 

Prace przygotowawcze.

Prace przygotowawcze zostały rozpoczęte od stworzenia miniaturki modelu krasnala. Model 6 metrowego krasnala zostanie odwzorowany zgodnie z poniższą miniaturką:

zdjęcia miniaturki Krasnala

Wykonywanie modelu.
 

Aby stworzyć tak olbrzymi model potrzebna jest praca zespołowa oraz odpowiednie pomieszczenie. Model powstanie na bazie styropianu modelarskiego. 6 wielkich bloków styropianowych zostanie poddane precyzyjnym rzeźbieniu. Przygotowanie modelu Krasnala obędzie się w kilku etapach. Pierwszym etapem jest wykonanie zarysu jego kształtu (mogą to państwo zobaczyć na zdjęciach poniżej). W następnych etapach zostanie rozpoczęte profilowanie poszczególnych jego części od nóg aż po głowę. Końcowym etapem zaś będzie dopracowanie wszystkich detali oraz przygotowanie modelu pod produkcję gotowego 6 metrowego krasnala!

1-4 dzień
5-7 dzień
8-9 dzień
10-12 dzień
13-15 dzień
16-19 dzień
20-21 dzień
22-24 dzień

zdjęcia

Zakończenie wykonywania modelu.

Zapraszamy Państwa do oglądnięcie prezentacji stawiania modelu Krasnala.

Produkcja.
 

Po ponad miesięcznych przygotowaniach, wykonaniu detalicznego modelu krasnala nasi specjaliści przystąpili do produkcji docelowej obiektu. Całość wykonywanych prac zostanie udokumentowana filmowo, prace monitorują nieustannie 2 kamery!

1-3 dzień
4-6 dzień
7-9 dzień
10-12 dzień

Stawianie Krasnala.

Zapraszamy Państwa do oglądnięcie prezentacji stawiania Krasnala. Krasnal jest już gotowy! Pozostało jedynie jego pomalowanie.

Powrót do aktualności