Jezus ze Świebodzina a krasnal z Nowej Soli
Gigantomania towarzyszy Polakom już od bardzo długiego czasu. W Nowej Soli (województwo lubuskie), które słynie z krasnali ogrodowych, powstał największy na świecie… krasnal ogrodowy. Znajduje się on w Parku Krasnala. Został nazwany Soluś, ma 541 cm. Nie wszyscy pewnie wiedzą o tym, że został wpisany do księgi rekordów Guinnessa...  Więcej...
 
Jezus ze Świebodzina a krasnal z Nowej Soli


źródło: naszjezus.pl
     

 

Zająć wrócił z Warszawy do Nowej Soli
Zając malowany przed Świętami Wielkanocnymi przez warszawskich artystów przybył do Nowej Soli. Podczas happeningu Magda Gessler - znana restauratorka i malarka, aktorka Monika Mrozowska oraz inni artyści malowali figurę wielkiego zająca. Dzieło zostało wystawione na aukcji, z której całkowity dochód przekazano na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu.  Więcej...
 
Zająć wrócił z Warszawy do Nowej Soli


źródło: nowasol.naszemiasto.pl
     

 

Wyjątkowy zając stanie na pl. Wyzwolenia
Zdzisław Malczuk wylicytował dla nowosolan zająca malowanego przez Magdę Gessler i innych znanych artystów. Zając stanie na pl. Wyzwolenia.
 
zajac


źródło: tygodnikkrag.pl
     

 

Gnomeo i Julia

gnomeo i julia

Jako producenci figurek Gnomeo i Julia w Polsce zostaliśmy partnerami polskiej strony filmu www.gnomeoijulia.pl
 

 

     

 

Inwazja wielkanocnych jaj
Wielkie, kolorowe z nowosolskimi widokami. Wielkanocne jaja opanowały pl. Wyzwolenia. 
 
Inwazja wielkanocnych jaj


źródło: tygodnikkrag.pl
     

 

Nowosolskie zające są... wszędzie!
Wszystko zaczęło się w 2009 roku, kiedy w poznańskim centrum handlowo-kulturalnym Stary Browar, pojawiło się całkiem spore stadko, niespełna półmetrowych, fioletowych zajęcy, które szefostwo placówki zamówiło nie gdzie indziej, jak w nowosolskiej firmie Malpol, potenta w tego typu przedsięwzięciach.  Więcej...
 
Nowosolskie zające są... wszędzie!


źródło: gazetalubuska.pl
     

 

 

Wiosenne zające już w Starym Browarze
Zające ze Starego Browaru w tym roku pojawiły się poza centrum handlowym i centrum Poznania, także w innych polskich i europejskich miastach. Największe zające odwiedziły Wrocław, Gdynię, Kraków, a także na Węgrzech, w Finlandii oraz Belgii
Przeczytaj więcej  na ten temat tutaj
Zające ze starego browaru


źródło: poznan.naszemiasto.pl
     

 

Wiosenne zające już w Starym Browarze
Zające ze Starego Browaru powróciły. Można je podziwiać nie tylko w centrum handlowym, ale też przy ulicach Poznania oraz innych polskich i europejskich miast.
Przeczytaj więcej  na ten temat tutaj
Zające już w Starym Browarze

4.04.2011

źródło: epoznan.pl
     

 

Wiosenne zające opanują Stary Browar
W ostatni dzień marca pojawią się tradycyjnie w Starym Browarze i na ulicach Poznania. Ale zaraz potem kolorowe wiosenne zające ze Starego Browaru pojadą podbijać świat!
Przeczytaj więcej  na ten temat tutaj
Zające stary browar

17.03.2011

źródło: mmpoznan.pl
     

 

Case Study

VISUAL COMMUNICATION 

W czasopiśmie VISUAL COMMUNICATION w numerze 07-08 2010 opublikowano Case Study o tytule Krasnalowy Guliwier.  
Zeskanowany artukuł z czasopisma można zobaczyć tutaj

lipiec/sierpień 2010

źródło: visualcommunication.pl
 
 

 

Artykuł na temat strony park-krasnala.pl
 

Czy Park Krasnala ma stronę w internecie? Dotąd tak nie było. Ale internautów czeka niespodzianka, bo... nowosolski magistrat wyprzedziła firma Malpol. Zrobiła stronę i kusiła hasłem "Witamy na oficjalnej stronie Nowosolskiego Parku Krasnala”. A jej adres odróżnia od tego miejskiego jeden mały myślnik.
Park Krasnala Nowa Sól

10 września 2010

źródło:gazetalubuska.pl
 

 

Zające opanowały Poznań
 

Są wielkie, fioletowe i można je zobaczyć w różnych miejscach naszego miasta. Co tu robią? Czy to oznaka nadchodzącej wiosny? Długouche zwierzaki pojawiły się w stolicy Wielkopolski już drugi rok z rzędu. Jednak tym razem opanowały niemalże całe centrum miasta. - Można je znaleźć m.in. pod Okrąglakiem, przy operze, a także na placu Kolegiackim. Zachęcamy też poznaniaków, aby sami znaleźli pozostałe zające - mówi Grzegorz Bibro, koordynator ds. PR Starego Browaru. To właśnie w Starym Browarze można znaleźć najwięcej figurek futrzaków.

17 mareca 2010

źródło: mmpoznan.pl
 

 

Zagraniczna prasa
 

Fragment artykułu z niemieckiej prasy o gigantycznym krasnalu Soluś: Ist der weiße Bart gut geputzt? Glänzt die goldene Gürtelschnalle auch genug? Immer wieder steigt Adam Gurling auf die hohe Leiter, um „Solus“ für die Einweihungsparty am Freitag vorzubereiten. „Solus“ – auf Deutsch „Der Salzmann“ – soll das neue Wahrzeichen der Stadt Nowa Sól werden, die bis 1945 Neusalz hieß. Und das alles ist kein Zufall.

11 sierpnia 2009

źródło: moz.de
   

 

Gigantyczny krasnal  
 

Nowosolski krasnal, wielki na 5 metrów i 40 centymetrów, licząc z czapką i butami, jest największy na świecie! Certyfikat Księgi Rekordów Guinnessa jest już w drodze. Gigantyczny leśny skrzat powstał w zakładzie nowosolskiej firmy Malpol, dziś stanął w Parku Krasnala.
Uroczyście przywitamy go w naszym mieście w piątek, po paradzie zaczynającej Święto Solan, szczególnie serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami.

08 czerwca 2009

źródło: tygodnikkrag.pl
   

 

"Soluś" - krasnal "olbrzym"... 
 

Olbrzymi krasnal został przetransportowany z Lubieszowa do Nowej Soli. W kolumnie, której jechał towarzyszył dźwig, który ustawi postać największego (podobno) krasnala na świecie na cokole. Całą podróż spędził „na leniucha”, leżąc na plecach na przyczepie, eskortowany przez policję. Ale dopiero po postawieniu widać jego rozmiary… Krasnal ma wysokość 5,4 metra i trafi do księgi rekordów Guinnessa. Figurę wykonali z laminatu pracownicy firmy Malpol z Lubieszowa.

08 czerwca 2009

źródło: spedycje.pl
   

 

Oto krasnal, który trafi do... 
 

Do Londynu, gdzie mieści się firma, która zajmuje się Księgą Rekordów Guinnessa, dotarły już dokumenty ze wszystkimi dowodami i oficjalnym pomiarem. Nasz krasnal o ponad metr pobije dotychczasowego rekordzistę, który stoi na polu golfowym w stanie Nowy Jork w USA. Amerykański krasnal ma "zaledwie” 4,11 m.
Soluś zostanie uroczyście odsłonięty w piątek w Parku Krasnala w Nowej Soli.

05 czerwca 2009

źródło: gazetalubuska.pl
   

 

Znamy już barwy  
 

Wiemy już, jak będzie wyglądał pięciometrowy Soluś, który w czerwcu stanie w Parku Krasnala. Figura już powstaje w firmie Malpol, jednak do tej pory nikt nie wiedział, w jakie kolory zostanie pomalowana. Dlatego dwa tygodnie temu urząd miejski w Nowej Soli i Malpol zaprosili do zabawy uczniów wszystkich miejskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Polegała ona na "ubraniu w kolory” miniaturowych wersji dużego Solusia.

05 maja 2009

źródło: gazetalubuska.pl
   

 

Z krasnalem...  
 

To będzie największy krasnal na świecie - zapewnia Marcin Walasek z Malpolu. Jego firma słynie z gigantycznych figur, które stoją w wielu miejscach świata. Kilkumetrowa figura krowy w stroju Kolumba (tzw. Cowlumbus na globusie) stoi w centrum Barcelony, do Szkocji trafiła równie wielka krowa z mieczem w stroju Wikinga (Vikingcow). Oprócz tego czterometrowy Oskar z Malpolu stoi w Hollywood.
 

23 kwietnia 2009

źródło: gazetalubuska.pl
   

 

Krasnale rozdane  
 

Urząd Miejski w Nowej Soli oraz firma Malpol zaprosiła do zabawy uczniów nowosolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zabawa polegać będzie, na "ubraniu w kolory" miniatury krasnala Solusia, którego 5-metrowa figura stanie w Parku Krasnala w czerwcu tego roku. Zwycięzcy zabawy wpiszą się na zawsze w pamięć parku, ponieważ najładniejszy krasnal będzie pomalowany w te same kolory.
 

20 kwietnia 2009

źródło: nowasol.pl
   

 

Zające Wielkanocne  
 

W centrum handlowym Stary Browar w Poznaniu odbywają się dziś wyjątkowe warsztaty plastyczne. Spośród około tysiąca figurek zajęcy wytypowano sto, które zostaną pomalowane jak pisanki.
 

Prima aprilis - dzień żartowania i nabierania znajomych już za nami, co oznacza, że święta wielkanocne tuż tuż. Z tej okazji poznańskie centrum handlowe Stary Browar...
 

4 kwietnia 2009

źródło: wiadomosci24.pl
   

 

Krasnal to jest potęga  
 

Gigantyczne figury z nowosolskiego Malpolu kupują Japończycy, Amerykanie, a nawet Chińczycy.
 

Najczęściej schodzą słonie, zebry, wielbłądy i żyrafy. Wszystkie naturalnej wielkości. Hitem i dumą firmy jest jednak czterometrowa figura Oskara, która stoi w Hollywood. Spektakularne produkty firmy Zdzisława Malczuka Malpol można by wymieniać długo. Ale kilka trzeba wymienić: kilkumetrowa figura krowy w stroju Kolumba stoi w centrum Barcelony...
 

9 sirepnia 2008

źródło: gazetalubuska.pl
   

 

Nowa Sól świętuje  
 

Święto Solan to od kilku lat jedna z największych imprez w regionie. Gdzie rośnie największy labirynt z wierzby energetycznej w Polsce? W Nowej Soli. Gdzie jest najfajniejszy plac zabaw dla milusińskich w województwie? W Nowej Soli! A wszystkiemu patronuje nie kto inny, jak... ogrodowy krasnal. Żeby było jasne: określenie "krasnal” dotyczy już nie tylko samych leśnych stworków, ale wszystkiego co nowosolskie manufaktury tworzyły z żywicy przez lata, i tworzą nadal: krów, żyraf, kowbojów, hiszpańskich byczków, itd.

14 czerwca 2008

źródło: gazetalubuska.pl
 

 

Odsłona pomnika na pl. Wolności   
 

Słubice i Heilbronn obchodza w tym roku jubileusz 10 lecia partnerskiej współpracy. Z tej okazji, w piątek 5 czerwca o godzinie 17:00 na placu Wolności odsłonięto pomnik "Kasi z Heilbronn", literackiej postaci z dramatu Heinricha von Kleista, która jest jednym z symboli naszego miasta partnerskiego. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele powiatu i gminy Słubice oraz delegacja z Heilbronn.

7 czerwca 2008

źródło: slubice24.pl
   

 

W Parku Krasnala stanęły figury